DOPASUJ OFERTĘ DO SWOICH OCZEKIWAŃ
Agencja pracy czy wyjazd prywatny? Zaplanuj swoją karierę w Niderlandach!

Wielu z nas planując swoja karierę zawodową za granicą, zastanawia się, czy wyjechać na własną rękę, czy też skorzystać ze wsparcia agencji pośrednictwa pracy, na przykład SBA Flex. W tym artykule podpowiemy Wam, dlaczego warto wybrać tę drugą opcję i wyjechać do pracy przez agencję pośrednictwa.

Pracuj w Niderlandach legalnie

Wyjazd przez agencję pracy jest dobrym rozwiązaniem, zwłaszcza, gdy jedziesz po raz pierwszy i nie masz doświadczenia w kwestiach formalnych. Jeśli nie wiesz, jak załatwić sprawy papierkowe, agencja pośrednictwa poradzi Ci co zrobić i jakie dokumenty przygotować, byś mógł pracować legalnie za granicą. 

Praca w Niderlandach na czarno, choć może niekiedy kusić wizją wyższych zarobków, nie zapewnia pracownikowi ochrony zdrowotnej ani prawnej. Pracując legalnie masz zagwarantowane prawo do odpoczynku po pracy. Nie możesz pracować dłużej niż 60 godzin tygodniowo, a średnia liczba godzin w okresie 16 tygodni nie może przekroczyć 48 godzin tygodniowo. 

Wyjazd do Niderlandów

Decydując się na poszukiwanie pracy na własną rękę, musisz samodzielnie zorganizować sobie przejazd do Niderlandów. Zupełnie inaczej sprawa wygląda w sytuacji, gdy korzystasz z pomocy agencji SBA Flex. Dzięki temu, że organizuje ona kilka razy w tygodniu wyjazdy do Niderlandów z większych miast w Polsce, bez trudu możesz zarezerwować miejsce w busie i bez stresu związanego z szukaniem transportu pojechać do pracy.

Praca w Niderlandach a zakwaterowanie

Skorzystanie z usług profesjonalnej agencji pośrednictwa pracy szczególnie poleca się osobom, które nie mają żadnego zakwaterowania za granicą. Jeśli obawiasz się, że nie znajdziesz żadnego mieszkania do wynajęcia na czas pracy w Niderlandach, agencja SBA Flex zapewni Ci zakwaterowanie w dogodnej lokalizacji, niedaleko miejsca pracy. Co więcej, wynajmując mieszkanie na własną rękę musisz liczyć się z dodatkowymi kosztami takimi jak kaucja czy opłacenie czynszu z góry na cały miesiąc. W przypadku agencji pośrednictwa pracy nie płacisz kaucji za wynajem, a czynsz jest podzielony na części. Nie musisz więc od razu po przyjeździe do pracy w Niderlandach inwestować dużych sum pieniędzy w lokal, w którym będziesz mieszkać.

Transport służbowy w Niderlandach

Wsparcie agencyjne przyda się także podczas codziennych podróży do pracy i z powrotem. Pracując za pośrednictwem SBA Flex i korzystając ze służbowego mieszkania, możesz także dojeżdżać do pracy transportem zapewnionym przez SBA Flex: rowerem lub samochodem. Jeśli nie masz prawa jazdy zawsze możesz jeździć wspólnie z innymi pracownikami.  

Wsparcie rodaków za granicą

Nawet jeśli początkowo ten argument wydawać się może nieważny, to jednak po przeprowadzce do obcego kraju, dostrzeżesz, że brakuje Ci wsparcia ze strony najbliższych. W takiej sytuacji – w przypadku jakichkolwiek trudności związanych z transportem, zakwaterowaniem czy pracą – po pomoc możesz zwrócić się do polskojęzycznych koordynatorów, którzy pomogą Ci rozwiązać Twoje problemy oraz poradzą Ci, co zrobić, by w przyszłości uniknąć niespodzianek. Wyjeżdżając samemu możesz liczyć tylko na siebie, co może wiązać się z kłopotami.

Jak wybrać agencję pośrednictwa pracy?

Jeśli zdecydujesz się wyjechać przez agencję pośrednictwa pracy najpierw powinieneś sprawdzić, czy działa legalnie. W tym celu warto zweryfikować jej dane u sprawdzić, czy jest zarejestrowana w KRAZ.

Po drugie, warto sprawdzić, czy agencja posiada oficjalną stronę internetową, gdzie powinniśmy znaleźć dane kontaktowe oraz oferty pracy. Warto również poszukać rzetelnych opinii w internecie na temat danej agencji lub po prostu zadzwonić i porozmawiać z pracownikami agencji. Ciekawą formą jest pozyskanie informacji odnośnie biura pośrednictwa od znajomych. W SBA Flex dla osoby, która poleca kogoś do pracy przewidziane są bonusy w wysokości 100 euro.

Jak zdobyć zatrudnienie przez SBA Flex?

Jeśli jesteś zainteresowany pracą w Niderlandach za pośrednictwem agencji SBA Flex, przejrzyj interesujące Cię oferty na stronie www.sbaflex.pl. Następnie przygotuj swoje CV – możesz skorzystać ze wskazówek, które opisaliśmy w tekście zatytułowanym „CV – dlaczego jest konieczne w procesie rekrutacji?” – i wyślij je na: praca@sbaflex.pl. W razie pytań, wejdź w zakładkę kontakt i poinformuj nas o swoich wątpliwościach. Po pozytywnej weryfikacji CV, skontaktujemy się z Tobą telefonicznie, aby porozmawiać o Twoim doświadczeniu, sprawdzić poziom znajomości języka angielskiego (o ile język jest wymagany w konkretnej ofercie) oraz zaproponować Ci warunki współpracy.