DOPASUJ OFERTĘ DO SWOICH OCZEKIWAŃ
Branże, w których znajdziesz pracę w Holandii/Niderlandach

Mimo że od początku 2020 roku zmieniono nazwę „Holandii” na „Niderlandy”, wciąż wiele osób, szukając w Internecie pracy tymczasowej w tamtym kraju, korzysta z haseł powiązanych z tym pierwszym, a nie drugim określeniem. Popularne wyszukiwania to m.in.: „praca w Holandii”, „dobrze płatne zawody w Holandii’’ czy „w jakich branżach można pracować w Holandii?”. I na to ostatnie pytanie postaramy się dziś odpowiedzieć.

Jak praca tymczasowa to tylko w Niderlandach 

Skoro odwiedziłeś nasz blog, to w jednej kwestii pozostajemy zgodni. Podjęcie pracy tymczasowej w Holandii/Niderlandach – jak zwał, tak zwał – to świetny sposób na to, by sobie dorobić, a nawet zarobić na większe wydatki, np. kupno domu czy przyjęcie weselne. Branże, w których możesz pracować tymczasowo (a nawet ciut dłużej!) przy różnych projektach to m.in. (kliknij w wybrany odnośnik): 

branża spożywcza

branża logistyczna

branża produkcyjna

branża metalowa

praca przy zbiorze owoców (w sezonie letnim)

Postaramy się krótko scharakteryzować każdą z nich. Gotowi?

Praca w Niderlandach w branży spożywczej

Kanapki, mleko w proszku czy mięso to jedne z najpopularniejszych artykułów spożywczych, przy których można pracować w Niderlandach. Specyfika tej branży wymaga zachowania wysokiej dbałości o higienę w pracy. Jako że jedzenie – zwłaszcza mięso – przechowywane jest zwykle w chłodniach i lodówkach, doskonale odnajdą się tu osoby, które wolą niższe temperatury. 

Aby pracować w sektorze spożywczym w Niderlandach powinieneś znać angielski, ale znajdziesz również oferty pracy bez wymaganej znajomości języka, na przykład taką: pracownik w zakładach przetwórstwa mięsnego – dział uboju.

Praca w zakładach mięsnych zwykle polega na pakowaniu i sortowaniu mięsa. Najpopularniejsze miasta, w których można znaleźć tego typu zatrudnienie to Boxtel, Waalwijk czy Tilburg. 

Mamy również dobrą wiadomość dla osób, które stronią od mięsa, a chciałyby spróbować swoich sił przy pakowaniu artykułów spożywczych – cyklicznie prowadzone są rekrutacje do firm zajmujących się produkcją frytek.

Praca na produkcji w Niderlandach

Jeśli jesteś zdyscyplinowany, sumienny i lubisz powtarzalną pracę, która nie niesie ze sobą większych niespodzianek – produkcja jest miejscem, gdzie świetnie się odnajdziesz. W wielu zakładach przydatne okaże się także techniczne doświadczenie. Z pewnością zaplusujesz wykazując się umiejętnością obsługi maszyn. Nasza agencja pośrednictwa pracy w Niderlandach prowadzi cykliczne rekrutacje do firm produkcyjnych w takich miastach jak Tilburg, Veldhoven czy Aalten.

Praca produkcyjna w Niderlandach to nie tylko np. składanie kartonów, gdzie trzeba wykazać się dużą motywacją do powtarzalnej pracy polegającej przede wszystkim na składaniu i układaniu pudełek oraz przygotowywaniu ich do transportu. To także zatrudnienie przy obsłudze maszyn produkujących. Przykładem jest chociażby praca w dziale produkcji w Aalten w firmie zajmującej się produkcją gumowych uszczelek, nowoczesnych uszczelniaczy czy systemów do uszczelniania rur i przewodów. 

Kliknij i sprawdź ofertę

W Niderlandach w dziale logistyki 

Logistyka wielu z nas kojarzy się przede wszystkim z pracą w magazynie czy na wielkiej hali przy pakowaniu różnego rodzaju sprzętów elektronicznych, książek czy zabawek. Owszem, zwykle to główne miejsca wykonywania obowiązków tego typu, ale pamiętajmy również, że istnieje wiele innych gałęzi branży logistycznej. 

Obecnie sektor logistyczny w Niderlandach przeżywa swój rozkwit. W niemal każdej firmie usługowej znajdziemy magazyny, gdzie potrzebni są wykwalifikowani pracownicy: operatorzy wózków widłowych prostych, operatorzy wózków widłowych bocznych, a także order-pickerzy, którzy muszą poradzić sobie z samodzielnym organizowaniem własnej pracy. W przypadku operatorów wózków widłowych niezbędny jest certyfikat na wózki widłowe (polski lub holenderski), a wcześniejsze doświadczenia na podobnym stanowisku – bardzo pożądane. Zwykle pracodawcy wymagają jednego i drugiego, ale w wielu przypadkach dają kandydatom także możliwość zdobycia certyfikatu oraz przyuczenia. 

Przykładem jest oferta zatrudnienia w zakładach mięsnych w Boxtel, gdzie firma oferuje przeszkolenie do pracy na wózku EPT.

Kliknij i poznaj ofertę

W tej branży – ze względu na to, że zwykle polega także na kontakcie z innymi pracownikami – bardzo ważna jest przynajmniej dobra znajomość języka angielskiego.

Niektóre paczki z pakowanym produktem mogą ważyć nawet kilkadziesiąt kilogramów, dlatego w logistyce dobrze poradzą sobie osoby, które są sprawne fizycznie.

Branża metalowa w Niderlandach

Wiele ciekawych ofert pracy mogą znaleźć kandydaci szukający zatrudnienia przy różnego rodzaju elementach metalowych: płotach, barierkach, bramach czy balustradach. Do głównych obowiązków osób zatrudnionych na tego typu stanowiskach należy obróbka elementów metalowych. 

W jednej z ofert pracy dla pracowników produkcyjnych w branży metalowej w Veldhoven zakres zajęć obejmuje: szlifowanie, polerowanie, przycinanie elementów metalowych oraz przygotowywanie ich do malowania proszkowania oraz ocynkowania.

Kliknij i zapoznaj się z ofertą pracy

Praca sezonowa w Niderlandach

Lato i jego końcówka to doskonały moment, by rozpocząć pracę przy zbiorach. Najpopularniejsze miesiące, w których agencje pośrednictwa pracy w Niderlandach pomagają ludziom wyjechać do tego typu pracy to lipiec, sierpień i wrzesień. Ze względu na swoją specyfikę, a więc zbieranie owoców, np. na drabinach, zajęcie jest przede wszystkim dedykowane ludziom sprawnym fizycznie.

Mała ciekawostka: czy wiecie, że większość owoców, które trafiają do polskich sklepów pochodzi właśnie z Niderlandów? Dlatego całkiem możliwe, że konkretne jabłko czy gruszka, którą zebrałeś podczas pracy w sadach, trafi do kogoś z Twojej rodziny lub znajomych w Polsce.

Zastanawiasz się, czy Ty dałbyś sobie radę w konkretnej branży? Aplikuj śmiało na praca@sbaflex.pl lub skorzystaj z formularza rejestracyjnego.