DOPASUJ OFERTĘ DO SWOICH OCZEKIWAŃ
Praca sezonowa – kto się w niej odnajdzie?

Za oknem robi się coraz cieplej, a Ty zamiast na letni wypoczynek, wybierasz się do pracy na sezon? Chętnie pomożemy. Agencja pośrednictwa pracy w Niderlandach, SBA Flex, organizuje dwa razy w roku wyjazdy do pracy sezonowej. Zobacz, na czym ona polega oraz sprawdź, czy to zajęcie dla Ciebie.

Jak wygląda tzw. praca sezonowa w Niderlandach?

Agencja pośrednictwa pracy, SBA Flex, rekrutuje pracowników do pracy sezonowej dwa razy w roku. Na wiosnę poszukuje pracowników zieleni miejskiej w Tilburgu. Jednak szczyt tego typu rekrutacji przypada na inną porę roku – lato, kiedy to poszukiwane są osoby do pracy przy zbiorze owoców, przede wszystkim gruszek i jabłek, w Niderlandach. Ten kraj jest przecież jednym z wiodących dostawców owoców w Europie. Wiele z nich trafia również na półki sklepowe w Polsce.

Sezon na zbiory trwa mniej więcej od lipca do końca września. Zaczyna się zazwyczaj ofertami w pracy w sadzie przy przerywaniu gruszek. W tym sezonie organizowane są wyjazdy z większych miast Polski do pracy sezonowej w Niderlandach. Ze względu na specyfikę pracy od kandydatów wymaga się dobrej kondycji fizycznej, motywacji do pracy na świeżym powietrzu oraz w odpowiednim tempie. W zamian oferuje się dość dobrą podstawę, ekstra dodatki zmianowe oraz bonusy. Dodatkowo SBA Flex daje również możliwość skorzystania z zakwaterowania agencyjnego oraz transportu do pracy i z powrotem.

Na czym polega rekrutacja do pracy sezonowej?

Proces rekrutacyjny do pracy sezonowej zasadniczo nie różni się od tych do innych branż. Jednakże należy mieć świadomość, że – ze względu na niezależne od człowieka czynniki pogodowe związane z klimatem – sezon na zbiory nie może trwać w nieskończoność. Dlatego, inaczej niż w przypadku innych ofert pracy, kandydat powinien ściśle dostosować się do terminów wyjazdu. Rekrutując np. pracowników magazynowych  możemy być bardziej elastyczni i umożliwić rozpoczęcie pracy kandydatowi w późniejszym terminie. Tu nie ma niestety tej swobody.

Praca sezonowa to więc praca dla osób dyspozycyjnych w konkretnym terminie, które są pewne, że raczej nie zdarzą się im niespodziewane sytuacje, uniemożliwiające wyjazd. Kto zatem odnajdzie się w takiej pracy? Sprawdzamy.

Co więcej, oferty pracy sezonowej nie wiszą na naszej stronie przez cały rok, ale pojawiają się w momencie rozpoczęcia naborów. Dlatego warto śledzić www.sbaflex.pl na bieżąco.

Praca sezonowa podczas urlopu

Urlop w stałej pracy to doskonały moment nie tylko na odpoczynek, ale również na zarobienie dodatkowych pieniędzy. Dodatkowym plusem takiej sytuacji jest możliwość dopasowania wolnego do określonych terminów wyjazdu na zbiory do Niderlandów. To również szansa sprawdzenia się przy innym niż dotychczas zajęciu, a także dla wielu osób szansa na odwiedzenie znajomych oraz rodziny przebywających na stałe w Niderlandach. Z takiego urlopu być może nie wrócisz tak wypoczęty jak z wakacji na plaży, ale z pewnością opalony oraz w lepszej kondycji fizycznej.

Praca sezonowa dla uczniów i studentów

Wakacje coraz bliżej, a Ty nie chcesz marnować tego czasu na próżnowanie? Nie w smak Ci spanie do południa oraz oglądanie seriali w internecie? Poza tym chciałbyś zarobić trochę pieniędzy na wydatki związane z przyszłym rokiem szkolnym czy akademickim? Jesteś już dorosły, masz przynajmniej 18 lat i nie chcesz ciągle korzystać ze wsparcia rodziców? Praca sezonowa w Niderlandach to rozwiązanie dla Ciebie.

Po pierwsze, zarobisz w walucie Euro. Po drugie, będzie to dla Ciebie odmiana od polskiej rzeczywistości. Po trzecie, będziesz mógł poznać nowych znajomych oraz – co najważniejsze – przeżyć przygodę życia za granicą. I to wszystko z pełnym wsparciem agencji pośrednictwa pracy w Niderlandach, SBA Flex. Pracujesz w 100% legalnie, wyjazd organizowany jest przez agencję, która pomoże Ci w kwestiach administracyjno-logistycznych.

Praca dla osób, które chcą zostać na dłużej

Zastanawiasz się nad pracą w Niderlandach, ale nie chcesz rzucać się na głęboką wodę i od razu decydować się na wielomiesięczny kontrakt? Sprawdź swoje siły i zobacz, jak Ci się pracuje podczas zbiorów. Będziesz miał szansę zasmakować życia pracownika w Niderlandach oraz przetestować, czy Ci to odpowiada. Jeśli Ci się spodoba, będziesz mógł po zbiorach, postarać się o stałą pracę w innych branżach, np. spożywczej, produkcyjnej albo logistycznej. Jeśli jednak okaże się, że Niderlandach nie są dla Ciebie, praca sezonowa będzie dla Ciebie epizodem, który będziesz potem wspominać w zaciszu własnego domu.

Chciałbyś spróbować tego typu pracy? Skontaktuj się z nami!