DOPASUJ OFERTĘ DO SWOICH OCZEKIWAŃ
Wyjazd do Niderlandów – w pogoni za marzeniami

Co skłania człowieka do tego, by wyjechać za pracą do obcego kraju, którego języka zupełnie się nie zna? Nowa kampania SBA Flex w mediach społecznościowych bazuje na sile dobrej i autentycznej opowieści. Takiej jak historia 39-letniego Pawła Przysiężniuka.

Paweł Przysiężniuk, pracujący w opiece społecznej i zajmujący się młodzieżą, chciał wyjechać do Niderlandów w trakcie swojego urlopu, aby zarobić dodatkowe pieniądze. Wstąpił do jednego z biur agencji pracy tymczasowej w Niderlandach SBA Flex w Polsce i znalazł podwójne szczęście. Z miejsca zakochał się w rekruterce, która pomogła mu znaleźć zatrudnienie za granicą. Cztery lata temu para się pobrała. Po ślubie małżeństwo przystąpiło do realizacji swoich marzeń. Ich plany zakładały ciężką pracę przez cztery do pięciu lat w Niderlandach i przeznaczenie zarobionych pieniędzy na zakup domu w Polsce. 

Praca za granicą? Postaw cel, dla którego wyjeżdżasz

„Marzenie, który mieliśmy, pozostało” – Paweł zaczyna swoją historię. „Kiedy wyjechałem do Niderlandów, ważne było dla mnie, aby mieć cel. Ten cel jest zarazem twoją motywacją, aby dobrze pracować. Powodem, dla którego większość Polaków wyjeżdża za granicę do pracy, jest chęć zarobienia pieniędzy na lepszą przyszłość. Wciąż jednak spotykam wiele osób, które pracują w Niderlandach od kilku lat, a po pięciu latach muszą pożyczyć pieniądze na podróż autobusem do Polski. Przyzwyczaili się do pewnego poziomu życia i wydają wszystkie pieniądze. Zapomnieli, dlaczego przyjechali do Niderlandów i stracili cel”.

Praca w Niderlandach a mentalność Polaków i Holendrów

Pawła uderzają różnice w mentalności między Holendrami a Polakami. „Holendrzy są bardziej tolerancyjni w wielu sprawach. To dobre, ale może nie zawsze równie dobre dla samych Niderlandów. Uważam, że rząd powinien uważnie przemyśleć politykę imigracyjną. Może powinna być bardziej rygorystyczna”.

Wyjedź do pracy za granicą dobrze ubezpieczony

Co sprawia, że SBA Flex jest dobrą agencją pracy tymczasowej? „Obsługa, którą oferują. Jeśli masz pytania, na przykład dotyczące podatku, możesz się z nimi skontaktować. To samo dotyczy mieszkania. Załóżmy, że zepsuje ci się lampa, wystarczy tylko zadzwonić i sprawa załatwiona. Co więcej, za pośrednictwem SBA Flex masz dobre ubezpieczenie. To ogromny plus” – mówi Paweł.