DOPASUJ OFERTĘ DO SWOICH OCZEKIWAŃ
Zalety pracy w Niderlandach

Wiele osób zastanawia się nad tym, czy warto wyjechać do Holandii w celach zarobkowych. Pytanie powinno zostać postawione nieco inaczej i brzmieć: dlaczego warto pracować w tym kraju? Odpowiedzi może być w zasadzie tyle, ile osób odpowiadających na nie. My postaramy się przedstawić Wam kilka najważniejszych plusów zatrudnienia w Niderlandach.

Praca w Holandii a łatwość wyjazdu

Niderlandy są częścią Unii Europejskiej, a więc, aby przekroczyć ich granicę wystarczy dowód osobisty. Co więcej, obywatele UE – w tym Polacy – nie potrzebują specjalnych uprawnień i pozwoleń, by rozpocząć pracę w tym kraju. Sama organizacja wyjazdu zazwyczaj nie wiąże się z większymi trudnościami, ponieważ nasza agencja pośrednictwa pracy zapewnia zainteresowanym osobom przejazd do Holandii. SBA Flex korzysta z usług przewozowych, istniejącej od niemal 30 lat na rynku, firmy Grand Tour Venus, która posiada wszystkie niezbędne koncesje i zezwolenia oraz dysponuje nowoczesnymi autokarami. Po stronie przewożonej osoby pozostaje opłata za przejazd oraz stawienie się w umówionym miejscu i czasie. Wyjazdy odbywają się w każdy piątek i niedzielę, a w razie potrzeby także w inne dni tygodnia.

Kliknij i poznaj rozkład jazdy GTV BUS

Oczywiście, sam fakt współpracy naszej agencji pracy w Niderlandach z przewoźnikiem nie wiąże się z obowiązkiem korzystania z ich usług. Pracownicy mogą dotrzeć do naszego biura w Tilburgu także na własną rękę. W takiej sytuacji przyjęcia odbywają się w soboty w godzinach 7-10. Więcej o wyjazdach organizowanych do pracy w Holandii przeczytasz tutaj – kliknij po więcej.

Praca w Niderlandach a zarobki

Wypłata w euro to szczególnie dobra informacja dla osób na stałe mieszkających w Polsce lub w innym kraju, gdzie kurs obowiązującej waluty jest kilka razy mniejszy niż euro. Obecnie przelicznik euro względem złotówki jest dosyć korzystny i pozwala w krótszym czasie zarobić więcej niż w Polsce. Dzięki temu Niderlandy pozostają niezmiennie od lat jednym z głównych krajów emigracji zarobkowej z Polski. Chcesz wyjechać za pracą do Niderlandów?

Zobacz oferty pracy w Niderlandach

Pracuj w Holandii także bez znajomości języka

Choć to oczywiste, że wyjeżdżając do Niderlandów lepiej znać język angielski lub holenderski, to wcale nie oznacza, że znajomość języka obcego jest obowiązkowa. W wielu zakładach można dostać pracę posługując się wyłącznie językiem polskim. Wynika to bezpośrednio z faktu, że obecnie niemała część niderlandzkich firm zdominowanych jest przez pracowników narodowości polskiej. Wielu przyjeżdżających do Niderlandów jest zaskoczonych, że w ich miejscu pracy można spotkać niewielu Holendrów, a przeważają Polacy.

Dzięki temu pracę za pośrednictwem agencji SBA Flex mogą otrzymać nie tylko osoby z dobrą znajomością angielskiego, ale także ci, którzy nie władają tym językiem. Oczywiście, osoby planujące na stałe osiedlić się w Niderlandach, aby łatwiej odnaleźć się w nowej rzeczywistości, powinny raczej zadbać o to, by chociaż w stopniu podstawowym poznać język angielski i holenderski.

Wyjazd do Niderlandów a nowe relacje

Wspomniana wyżej znajomość języków przyda się nie tylko po to, by móc lepiej radzić sobie w pracy, ale przede wszystkim, by bez problemu zrobić zakupy, kupić bilet, zamówić jedzenie w restauracji czy poczytać holenderskie informacje. Język angielski i holenderski to furtka do nowych znajomości z Holendrami i innymi osobami, które od urodzenia lub od czasu emigracji (na przykład zarobkowej) zamieszkały w tym kraju. To także możliwość obcowania z odmienną kulturą czy szansa na zweryfikowanie wielu stereotypów dotyczących mieszkańców Niderlandów i ich zwyczajów.

Holenderski system socjalny

To wciąż jeden z najbardziej atrakcyjnych w Europie. Należy jednak pamiętać o tym, że korzystanie z niego, wiąże się z obowiązkiem wpłacania składek na ubezpieczenie społeczne. Nie można też zapomnieć, że pracownicy tymczasowi, a także osoby będące na samozatrudnieniu mogą mieć bardziej ograniczony dostęp do niektórych świadczeń. W ramach holenderskiego systemu socjalnego w Niderlandach można liczyć m.in. na zasiłek dla rodzin, zasiłek dla bezrobotnych, zasiłek socjalny, dodatek na dziecko, zasiłek macierzyński lub tacierzyński czy świadczenia dla niepełnosprawnych.

Work-life balance po holendersku

Równowaga między pracą a życiem prywatnym jest ogromną wartością w holenderskim społeczeństwie. Dlatego w ciągu dnia liczba godzin pracy nie może wynieść więcej niż 12, a w ciągu tygodnia nie może przekroczyć 60. Czas wolny w Niderlandach przeznacza się podobnie jak w Polsce na relaks, dodatkową naukę czy rozrywkę.

Zobacz, co możesz zwiedzić w Niderlandach

Myślisz o wyjeździe do Niderlandów? Skontaktuj się z nami lub skorzystaj z formularza rejestracyjnego.